![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14235089
*
nr 1423 5089
Spegel
Teak, 105x38cm
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 oktober 2021
kl 18:43:02
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/9 12:01:00
1
200 kr
4/10 04:01:12
2
150 kr
4/10 04:01:12
1
200 kr (Budbetjänt)
4/10 04:02:26
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1423 5089
Spegel
Teak, 105x38cm
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 oktober 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
29/9 12:01:00 | 1 | 200 kr |
4/10 04:01:12 | 2 | 150 kr |
4/10 04:01:12 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
4/10 04:02:26 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar teak teakmöbler trä
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53